معرفی فعالیت‌ها موسسه راوی قلم زرین

موسسه فرهنگی و هنری راوی در ادامه فعالیت انجمن ادبی سیمین، جهت گسترش و ارتقاء و تنوع برنامه‌های فرهنگی هنری در سال ۱۴۰۱ تاسیس شد. ما در راوی باور داریم که صنعت، هنر و ادبیات در کنار هم دنیایی آگاه‌تر، پویاتر و زیباتری را خلق می‌کنند. از آنجا که ادبیات و هنر همیشه در اعتلای فرهنگ جامعه نقشی در خور توجه داراست، موسسه راوی با رویکردی کاربردی قصد دارد با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه‌های گوناگون جهت تحقق این مهم گام اساسی بردارد.

خدمات موسسه فرهنگی هنری راوی:

موسسه فرهنگی و هنری راوی قلم زرین به‌منظورتحقق پیوند جامعه ادب و هنر، خدمات زیر را به صورت فردی و یا سازمانی ارائه می‌نماید. با این امید که بتوانیم در کنار یکدیگر به سمت شکل‌گیری جامعه‌ای فرهیخته و موفق پیش برویم.

  • برگزاری کلاس‌های آموزشی

موسسه راوی علاوه بر برگزاری دوره‌های تخصصی در حوزه هنر و ادبیات، دوره‌ها و کارگاه‌های ویژه‌ای جهت بهبود روحیه و ارتقاء مهارت‌های کارمندان به صورت اختصاصی در موسسات و سازمان‌ها ارائه می‌کند. این دوره‌ها به صورت خصوصی و عمومی و بر حسب نیاز برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود.

  • برگزاری رویدادهای ادبی و فرهنگی

با توجه به محبوبیت و اثرگذاری رویدادها، موسسه راوی نسبت به اجرای رویدادهای آموزشی و فرهنگی در دو قالب مستقل و همکاری با سازمان‌ها اقدام می‌نماید. جهت اجرای رویدادهای درون سازمانی، درخواست متقاضی در جلسه مشاوره مورد بررسی قرار گرفته و جزییات اجرا تعیین می‌شود.

  • محتوای صوتی و تصویری (سناریو نویسی نگارش طرح فیلم نامه نمایش نامه و پادکست)

نظر به نیاز روزافزون موسسات مختلف به تامین محتوای متنی و ویدیویی، موسسه راوی با تکیه بر توان نیروی متخصص و مجرب، آماده ارائه طرح‌های خلاقانه بنابر نیاز فعالیت شرکت‌ها است. موسسه راوی همچنین در زمینه نگارش نمایش‌نامه، فیلم‌نامه، پادکست و ساخت نمایش و فیلم کوتاه مختص موسسات و شرکت‌ها خدمات ویژه‌ای ارائه می‌نماید.

  • ویراستاری

بدیهی‌‌ست هر اثر ادبی فارغ از کیفیت آن پیش از چاپ و انتشار نیازمند بازنگری است. خوشبختانه موسسه راوی افتخار دارد با تکیه بر تخصص تیم ویراستاری، نویسندگان گرامی را در مسیر چاپ و انتشار آثار ارزشمند یاری کند.

  • معرفی و رونمایی کتاب

موسسه فرهنگی هنری راوی جهت آشنایی مخاطبان با آثار تازه منتشر شده، افزایش فروش و معرفی نویسندگان، رویدادهایی نظیر معرفی و رونمایی کتاب و همچنین جشن امضاء کتاب برگزار می‌کند. موسسه راوی در این زمینه با ناشران و نویسندگان همکاری می‌نماید.

  • نقد ادبی

موسسه فرهنگی هنری راوی در راستای حمایت از نویسندگان‌ نوپا، نسبت به بررسی و ارائه نظر کارشناسی در خصوص داستان‌های ارسالی اقدام می‌نماید. متقاضیان می‌توانند درخواست خود را از طریق سایت موسسه ارسال نموده و پس از پذیرش بازخورد کارشناسی دریافت نمایند.

  • برگزاری مسابقات ادبی

نظر به تجربه برگزاری جایزه ادبی سیمین، موسسه فرهنگی هنری راوی تصمیم دارد در این حوزه با  موسسات و سازمان‌های علاقه‌مند همکاری نماید. مسابقات ادبی با محوریت اهداف سازمانی و به‌منظور تعامل موثر میان مجموعه و مخاطب ارائه می‌گردد.

۳.

برگزاری جایزه ادبی

۱) جایزه ادبی سیمین
۲) برگزاری مسابقه ساخت فیلم کوتاه
۳) برگزاری مسابقه داستان کوتاه

۲.

نشست‌های راوی

۱) هم‌نشینی با نویسنده
۲) دورهمی‌های ادبی
۳) رونمایی کتاب
۴) نشست‌های نقد ادبی و نقد فیلم

۱.

دوره های آموزشی

۱) داستان نویسی
۲) فیلم‌نامه نویسی
۳) نمایش‌نامه نویسی
۴) نقد ادبی
۵) فن روایت داستان
۶) ویراستاری
۷) ایده پردازی در داستان
۸) شاهنامه خوانی
۹) حافظ خوانی